Poradnik

Transport Wójtowicz

Jeżeli chcą Państwo sami, przygotować się do przeprowadzki tak aby skrócić czas jej realizacji, poniżej znajdą Państwo kilka wskazówek.
Planując przeprowadzkę warto wcześniej przygotować:
- kartony w różnych rozmiarach,
- specjalne taśmy,
- worki, pianki, folie strecz,
- folie bąbelkowe a także tekturę falistą.

* Z mebli wyjmij półki i opisz, szuflady przyklej specjalną taśmą klejącą, klucze wklej do danego mebla. Ostre uchwyty wymontuj. Wystające krawędzie zabezpiecz np. gąbką.

*Sprzęt elektroniczny, rtv, drobne AGD, jeżeli to możliwe zapakuj w oryginalne opakowania lub owiń pianką lub folią bąbelkową. Zabezpiecz kable.

*Kartony dobierz odpowiednio do ładunku. Niektóre są bardzo cienkie. Przeładowany łatwo się przedrze. Podklej dno kartonu przed spakowaniem. Pakuj tak aby karton można było zamknąć i ułożyć jeden na drugim.

*Lampy i żyrandole zapakuj w kartony, każdą szklaną część zawiń w papier lub folię bąbelkową. Lustra zabezpiecz tekturą falistą lub folią bąbelkową.

* Posiadając kwiaty doniczkowe zadbaj o przygotowanie ich do transportu. Doniczki włóż do większych worków tak aby ziemia się nie rozsypywała zawiń roślinę w papier i wstaw do kartonu.

* Ubrania zapakuj do worków.

* Pamiętaj, wszystkie rzeczy posegreguj przed spakowaniem a kartony podpisz. Będzie wiadomo gdzie są delikatne szklane, wartościowe przedmioty.

* Przy okazji przeprowadzki warto pomyśleć o pozbyciu się niepotrzebnych rzeczy, ubrań. Można je przekazać różnym organizacjom.

Lubelskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt przez cały rok potrzebuje koców, kołder i ręczników. Ul. Metalurgiczna 5 Lublin, tel. 81 466-26-42